Koniec etapu formalnego sprawdzania projektów budżetu obywatelskiego w Warszawie nastąpił, otwierając drogę do niemniej ważnej fazy oceny merytorycznej. Ta druga część procesu potrwa aż do 15 kwietnia, podczas którego każdy z projektów zostanie dokładnie przeanalizowany.

Sytuację warto śledzić na bieżąco, ponieważ wiele zgłoszonych pomysłów ma szanse na realizację. Czekają one na głosowanie publiczne, które odbędzie się od 1 do 15 czerwca.

W trakcie 12 edycji Budżetu Obywatelskiego w Warszawie, dzielnica Targówek wyróżniła się aktywnością, plasując się na czwartym miejscu w rankingu nadesłanych projektów. W porównaniu do poprzedniej edycji, która zgromadziła 116 projektów, obecna edycja przyniosła aż 143 pomysły zgłoszone przez mieszkańców dzielnicy.

Mieszkańcy Targówka potwierdzili swoją zaangażowanie, przekazując najwięcej pomysłów w historii konkursu. Znaczący wkład w organizację miała Katarzyna Górska-Manczenko, zastępczyni burmistrza dzielnicy Targówek, wspierana przez koordynatorki i koordynatora Budżetu Obywatelskiego na tym terenie.